Łukawiec 423, ,
36-004 Łąka

Szkoła 17 7715549, Intendent 17 7715645
.

Odsłony: 923

7 września obchodziliśmy  Światowy Dzień Fair Play ustanowiony w 2020r.
To inicjatywa, mająca na celu promocję zasady fair play i wartości etycznych
w sporcie i w życiu. Od 2021r.  w obchody tego dnia włączył się Polski Komitet Olimpijski, pod patronatem którego jest organizowany  „BIEG FAIR PLAY 2022”.
W tym roku  akcja  trwała w okresie 7-14.09.2022r. i polegała   na zorganizowaniu w szkołach biegu zgodnie z zasadami FAIR PlAY,  a także promocji tych zasad przez różnego rodzaju działania edukacyjne.

Uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy wzięli udział w projekcie „BIEG FAIR PLAY PKOI 2022”. W dniach 13-14.09.2022r. na lekcjach wychowania fizycznego odbyły się biegi dla uczniów klas IV-VIII SP. Fotograficzna relacja
z ich przebiegu jest dostępna w Galerii.
Stosowanie zasad FAIR PLAY nie zawsze przychodzi nam łatwo, dlatego musimy się ich ciągle uczyć i starać się do nich stosować. Na początku nowego roku szkolnego Samorząd Uczniowski przygotował  prezentację z informacjami
o wydarzeniu oraz zasadami kodeksu FAIR PLAY przez szkolny radiowęzeł oraz w formie gazetki na szkolnym holu.
Przypomniano uczniom, ,że  zachowania związane z pojęciem FAIR PLAY, czyli czystą grą , to system wartości, jakimi powinien kierować się każdy i  nie dotyczą  one tylko i wyłącznie sportu. Powinny one funkcjonować i być respektowane
we wszystkich dziedzinach życia na co dzień.
SU przygotował  kilka rad dotyczących zdrowej rywalizacji. Zasady FAIR PLAY  to nie tylko nauka przegrywania z honorem, ale również nauka wygrywania
z klasą. Zwycięzca ma prawo do dumy ze swoich osiągnięć, ale wygrywanie
z klasą to również umiejętność docenienia przeciwnika, i zabawy samej w sobie, a nie tylko miejsca na podium.
W ciągu tego  roku szkolnego będziemy starać się lepiej poznawać i częściej stosować zasady FAIR PlAY.
W przeprowadzenie akcji w szkole byli zaangażowani nauczyciele wychowania fizycznego - Piotr Kozak i Mateusz Nowak oraz opiekunowie Samorządu Uczniowskiego - Magdalena Gładysz, Ewa Maślanka, Ewa Magnowska
i Krystyna Wójcik.

Link do galerii zdjęć:
https://photos.google.com/share/AF1QipNjuRk_IQRsvO5LOplKMmhRGwO4YtEtOinb3Je_qsI7Wb0K1CUklipKK5X92UcqDw?key=bURMcGVqaDNxay1JSWxRNDJUTzlreFZuNWpRN1RR