Łukawiec 423, ,
36-004 Łąka

Szkoła 17 7715549, Intendent 17 7715645
.

Odsłony: 182

Pod koniec września, uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami, przyłączyli się do ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata, która odbyła się pod hasłem “Sprzątanie Świata łączy ludzi”.
Tegoroczne hasło promujące Akcję, w pełni oddaje istotę tego międzynarodowego święta ekologii. Jest to Akcja która ma wyjątkową moc łączenia ludzi w ich wysiłkach dla dobra przyrody. Większość osób nie zastanawia się nad tym, że wyrzucane odpady stanowią zagrożenie dla natury i jednocześnie człowieka. Na szczęście optymizmem napawa ekologiczna postawa naszych uczniów, dla których los Ziemi nie pozostaje obojętny. Posiadając wiedzę, którą zdobyli na lekcjach dotyczącą między innymi segregacji śmieci oraz zaopatrzeni w worki i rękawiczki, zebrali sporą ilość plastiku, szkła i odpadów innego rodzaju, które zaśmiecały teren wokół szkoły i przedszkola. Akcję promowała również gazetka przy wejściu do szkoły, na której zamieszczono między innymi wiele cennych wskazówek dotyczących selektywnej zbiórki odpadów.
Dziękujemy wszystkim chętnym za udział w Akcji. To dzięki wam Polska jest czystsza. Koordynator Akcji-Katarzyna Urban