Łukawiec 423, ,
36-004 Łąka

Szkoła 17 7715549, Intendent 17 7715645
.

Odsłony: 80

       W październiku Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich Gminy Trzebownisko oraz grupa nieformalna „Aktywni Łukawianie” zorganizowali warsztaty edukacyjne dla dzieci z naszego przedszkola, dotyczące opieki nad roślinami i ich leczniczych właściwości. Spotkanie poprowadził miłośnik zielarstwa oraz natury - pan Grzegorz Barć. Podczas zajęć przedszkolaki miały możliwość poznania ziół leczniczych: bzu czarnego, mięty, lawendy, melisy, liścia laurowego, szałwii, bazylii, dzikiej róży rozmarynu czy aloesu. Dzieci mogły je obejrzeć, dotknąć i powąchać. Ponadto dowiedziały się, jakie mają zastosowanie w życiu codziennym. Poruszony został również temat odpowiedniej pielęgnacji roślin. Dzieci oglądały atlasy, książki, fotografie przedstawiające  różne gatunki ziół, dzieliły się spostrzeżeniami i wiadomościami.
       Ogólne zamiłowanie pana Grzegorza do natury przyczyniło się do rozszerzenia tematyki spotkania o przypomnienie zasad bezpiecznego zachowania się w lesie oraz ciekawostek, dotyczących życia survivalowego.
Spotkanie było bardzo interesujące, a zdobyta wiedza może zostać z powodzeniem wykorzystana w praktyce.  

Fotorelacja ze spotkania w galerii pod linkiem:

https://photos.app.goo.gl/zjR4SJz6UGw2TkuM8