Łukawiec 423, ,
36-004 Łąka

Szkoła 17 7715549, Intendent 17 7715645
.

Odsłony: 93

        25 października w Przedszkolu w Zespole Szkół w Łukawcu  odbył się II Festiwal Gier Planszowych, przy ziołowych herbatkach podczas którego przedszkolaki, ich rodzice, a także dyrekcja, nauczyciele oraz pracownicy niepedagogiczni przedszkola mierzyli swoje siły w grach planszowych, zakupionych   z projektu „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2021-2023 w minionym roku przedszkolnym. Tym razem spotkaniu towarzyszyło degustowanie ziołowych herbatek przez przedszkolaków, rodziców oraz zaproszonych gości w osobach:


- Pana Lesława Kuźniara – Wójta Gminy Trzebownisko
- Pani Bernadetty Świątek - przewodniczącej Rady Gminy Trzebownisko
- Pana Grzegorza Paczochy - dyrektora Centrum Oświaty Gminy Trzebownisko
- Pana Mieczysława Koguta - radnego Gminy Trzebownisko
- Pani Magdaleny Bielendy - kierownika referatu ds. Pozyskiwania Zewnętrznych Środków Finansowych
- Pani Anny Kuźniar - przewodniczącej KGW - Łukawiec Dolny
- Pani Małgorzaty Szpond - przedstawicielki KGW - Łukawiec Górny
- Pani Agnieszki Rogali - pracownicy Biblioteki Publicznej z Filią w Łukawcu.

                          
          Podobnie jak w ubiegłym roku, impreza spotkała się z dużym zainteresowaniem i ciepłym odbiorem zarówno ze strony dzieci jak i rodziców. Przez ponad dwie  godziny przedszkolaki uczestniczyły w emocjonujących rozgrywkach planszowych, które tym razem odbywały się przy herbatce, a właściwie przy całej gamie smakowitych herbat ziołowych. Promocja ziół doskonale wpisuje się w realizowaną w tym roku w przedszkolu inicjatywę nieformalnych grup lokalnych: Aktywni Łukawianie oraz Stowarzyszenia Koła Gospodyń Wiejskich Gminy Trzebownisko „Ziołowy Zakątek Przedszkola”, polegającą na stworzeniu ogrodu edukacyjnego dla dzieci, w którym uprawiane zioła, będą pielęgnowane przez same przedszkolaki. Inicjatywa ma na celu promocję prozdrowotnych właściwości ziół i zwiększenie świadomości najmłodszych w tym zakresie. Kolorowe, kuszące zapachami owocowo - ziołowe herbatki  zostały sporządzone przez panie z przedszkolnej kuchni. Najlepszym dowodem ich doskonałego smaku był fakt, że dzbanki zostały opróżnione w całości.  W Przedszkolu w Zespole Szkół w Łukawcu, realizującym program Przedszkole Promujące Zdrowie obok gimnastyki umysłu, jaką niewątpliwie umożliwiają gry planszowe i smakowitemu nawadnianiu organizmu ziołowymi herbatkami, nie mogło również zabraknąć tak istotnego dla zdrowia ruchu. Dlatego podczas imprezy pojawiły się także zabawy konkursowe, w trakcie których rodzice zmierzyli swoją prędkość,  zwinność i umiejętność pracy z grupie w odniesieniu do konkurencyjnej drużyny, złożonej z ich pociech. Oczywiście zwyciężyły przedszkolaki.
      Całokształt atrakcji wywołał mnóstwo pozytywnych emocji i uśmiechów na twarzach uczestników. Kilkukrotnie pojawiło się pytanie „czy aby na pewno takie spotkania będą się nadal odbywały?”. Dziękujemy wszystkim organizatorom i uczestnikom za zaangażowanie. Do zobaczenia.
Galeria zdjęć z wydarzenia pod linkiem poniżej:
https://photos.app.goo.gl/j8Xv5wmeNmcrwqZB8