Dzień 1 listopada jest to dzień, w którym czcimy pamięć wszystkich chrześcijan, którzy osiągnęli zbawienie i przebywają w wiecznej szczęśliwości w niebie. Dla nas chrześcijan jest to dzień, w którym odwiedzamy groby naszych bliskich zmarłych, zapalamy znicze, w ich intencji odmawiamy modlitwy, pozostawiamy przeniesione wieńce czy kwiaty.

Na wielu cmentarzach odbywają się kwesty, których głównym celem jest zbiórka funduszy na renowacje zaniedbanych oraz zapomnianych grobów. Podobnie było na cmentarzu należącym do parafii pw. Miłosierdzia Bożego, gdzie Parafialny Zespół Caritas przeprowadzał kwestę, która została wsparta przez uczniów naszej szkoły oraz członków Szkolnego Koła Caritas.

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania a uczniom życzymy wytrwałości, w podążaniu szlakiem świętości.