Dnia 9 listopada 2022 r. w naszej szkole świętowaliśmy 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia.
Po powitaniu wszystkich został odśpiewany hymn narodowy, a następnie zaprezentowana pantomima przedstawiająca okoliczności utraty przez Polskę niepodległości oraz montaż słowno – muzyczny pod tytułem „Pociąg do Wolności’.
W inscenizacji wzięli udział przedstawiciele klas: VII, VI, Vb pod opieką pani Krystyny Wójcik i pani Ewy Maślanki. Oprawę muzyczną wraz z uczniami należącymi do chóru przygotował pan Tomasz Piwowar
Uczestnicząc w akademii, oddaliśmy hołd wszystkich Polakom, którzy za cenę własnego życia walczyli o wolność Polski. To dzięki nim żyjemy dziś w wolnym kraju.
Po zakończeniu przedstawienia głos zabrała pani Dyrektor. Wyraziła swój podziw dla talentów młodych aktorów i ich zaangażowania w przygotowanie uroczystości z okazji tak ważnego święta narodowego. Podziękowała również wszystkim, którzy pomogli w organizacji przedstawienia.
Była to wspaniała lekcji historii i patriotyzmu.