22 kwietnia obchodziliśmy Święto Ziemi. Po raz pierwszy Dzień Ziemi obchodzono w Stanach Zjednoczonych w 1970 roku. W ten sposób ludzie, którym nie były obojętne losy naszej planety, chcieli wyrazić protest przeciwko dalszemu niszczeniu oblicza Matki-Ziemi. Rok w rok, niezmiernie bogata przyroda staje się uboższa. Niektóre gatunki roślin i zwierząt możemy dzisiaj podziwiać już tylko na obrazkach. Wielu gatunkom grozi wyginięcie. Jest to następstwo często nieprzemyślanych działań człowieka. Okazuje się, że zniszczenia dokonane w przyrodzie przez człowieka zaczynają zagrażać też jemu. “Zainwestujmy więc w naszą Planetę” której jesteśmy częścią, gdyż chroniąc ją przed zagładą, gwarantujemy sobie lepsze zdrowie i życie. Nad tym jak to zrobić, zastanawiali się uczniowie Naszej Szkoły na warsztatach ekologicznych, prowadzonych przez Panią Katarzynę Urban w ramach projektu Be.Eco. Uczniowie klas czwartych uczestniczyli w zajęciach - “Ekologiczny dom”, natomiast klas 7-8 w zajęciach dotyczących Gospodarki Obiegu Zamkniętego. Miejmy nadzieję, że wiedza zdobyta na zajęciach, zainspiruje młode pokolenie do ekologicznych działań w swoim najbliższym otoczeniu.