"Zostawcie sobie czysty kawałek świata,
zostawcie strumyka czysty brzeg,
zostawcie lasy, ogrody w kwiatach,
czyste powietrze, zimą czysty śnieg.”

Z powyższym Apelem do uczniów naszej szkoły zwrócili się Julia Panek i Filip Chyłek, którzy z okazji Dnia Ziemi, z wykorzystaniem szkolnego radiowęzła przygotowali wywiad z Ziemią. Słuchając go, przypomnieliśmy sobie z jakimi problemami boryka się na co dzień Matka Ziemia, jakie obawy ma o swoją przyszłość oraz o czym marzy. Aby uchronić ją przed katastrofalnymi skutkami nieprzemyślanych działań człowieka, każdy z nas powinien wprowadzić w życie kilka prostych zasad, jak choćby oszczędzanie wody, energii czy segregacja śmieci. Pamiętajmy, że jeden dobry nawyk, jeden mały krok jest w stanie uruchomić lawinę pozytywnych zdarzeń. Zmiany mające na celu ratowanie środowiska naturalnego lub przynajmniej ograniczające nasz negatywny wpływ na nie, zacznijmy od siebie i najlepiej od dziś, a naszej Ziemi będzie lżej. Zgodnie z hasłem tegorocznych obchodów Dnia Ziemi, zainwestujmy więc trochę czasu i energii w działania na rzecz naszej planety której jesteśmy częścią, gdyż w ten sposób gwarantujemy sobie i przyszłym pokoleniom lepsze zdrowie i życie.
Z okazji Dnia Ziemi w naszej szkole przeprowadzono również Ogólnopolski Konkurs ekologiczno-przyrodniczy EDI. Chętni uczniowie z klas IV-VIII przystąpili do testu wiedzy z zakresu ekologii oraz biologii. Miejmy nadzieję, że młodzi ekolodzy wiedzę teoretyczną wykorzystają również w praktyce.
W ciągu całego tygodnia poprzedzającego przygotowania do Dnia Ziemi, zarówno w młodszych jak i starszych klasach przeprowadzono lekcje tematyczne, dotyczące zagrożeń środowiska naturalnego, a w szczególności umiejętności segregacji odpadów, którą należy kształtować już od najmłodszych lat. Szkolnym koordynatorem działań związanych z obchodami Dnia Ziemi była Pani Katarzyna Urban z pomocą Pani Doroty Pudło oraz Pań z edukacji wczesnoszkolnej.