Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas włączyli się w akcję „RAZEM NA ŚWIĘTA” . Dołączyliśmy w ten sposób do elitarnego grona szkolnych wolontariuszy!

W dniach od 12-14 grudnia 2018r. szkolni wolontariusze zorganizowali w Zespole Szkół  w Łukawcu akcję  „Świąteczne pierniki”, które wcześniej w szkole upiekli i ozdobili na spotkaniach SKC. Kolejną inicjatywą podjętą przez Szkolne Koło Caritas było rozprowadzanie „Aniołków ze Słowem Bożym na czas przeżywanego Adwentu”. Uzyskany dochód z podjętych akcji zostanie przeznaczony na cele charytatywne.

Szkolne Koło Caritas bardzo chętnie podjęło nową inicjatywę pomocy potrzebującym. Po raz pierwszy w szkole została przygotowana „Choinka Adwentowa”. Akcja polega na zerwaniu z choinki karteczki z napisem produktu, który należy przynieść do szkoły. Z zebranych darów, zostały przygotowane paczki świąteczne dla osób samotnych i potrzebujących z naszych parafii.

Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy
Szkolne Koło Caritas