Uczniowie Zespołu Szkół w Łukawcu z klas 1-5 wraz z opiekunami, wzięli udział w Akcji Sprzątania Gminy, która odbyła się 8 kwietnia pod hasłem "Wspólne sprzątanie to nasze Gminne wyzwanie”. Akcja do której przyłączyła się nasza szkoła organizowana była we współpracy z Urzędem Gminy Trzebownisko, sołectwem oraz OSP w Łukawcu.
Uczniowie wyruszyli w teren około godziny 10:00, zaopatrzeni w rękawiczki i worki do zbiórki odpadów, które zapewniła Gmina. Młodsze klasy sprzątały okolice szkoły, natomiast uczniowie z klas: 4a, 4b i 5 przeszli chodnikiem wzdłuż głównej drogi, niemal całego Łukawca. Swoją postawą i zaangażowaniem pokazali, że zależy im na stanie środowiska naturalnego najbliższej okolicy, a działając wspólnie możemy zrobić więcej dla naszej Planety.
Ta ważna inicjatywa miała na celu rozwijać postawy proekologiczne wśród uczniów oraz uświadomić im, że każdy z nas jest częścią przyrody. Chroniąc ją, chronimy siebie przed skutkami braku świadomości ekologicznej wielu ludzi.