Na przełomie września i października, uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami, przyłączyli się do ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata, która w tym roku odbyła się pod hasłem “Na Straży Czystej Ziemi od 1994 roku “.
Tegoroczne hasło promuje zachowania pełne troski o naszą planetę oraz ideę niezaśmiecania jej. Akcja organizowana jest przez fundację “Nasza Ziemia”. Według jej raportów przez 30 lat w tym wydarzeniu wzięło udział ponad 23 mln osób, które pozbierały ponad 45 mln kg śmieci! Jesteśmy dumni, iż uczniowie naszej szkoły mają w tym swój udział. Co roku przyłączają się do akcji, która ma również wymiar dydaktyczny i stanowi doskonałą okazję do promocji działań proekologicznych w środowisku lokalnym. Optymizmem napawa ekologiczna postawa naszych uczniów, ale również fakt, że ilość śmieci zebranych w tym roku była znacznie mniejsza niż w latach ubiegłych. To potwierdza, że każde działanie, każda poświęcona chwila mają ogromne znaczenie dla naszej planety, oraz przyczyniają się do wzrostu świadomości ekologicznej społeczeństwa.
Akcję promowała również gazetka przy wejściu do szkoły, na której zamieszczono między innymi wiele cennych wskazówek dotyczących selektywnej zbiórki odpadów.
Dziękujemy wszystkim chętnym za udział w akcji.
Wspólnie stańmy na Straży Czystej Ziemi.

Katarzyna Urban- koordynator akcji