Wakacje to czas zasłużonego odpoczynku  dla uczniów i nauczycieli.
W tym roku po raz pierwszy z inicjatywy Pani Dyrektor  we współpracy z Parafialnym Zespołem Caritas p/w Miłosierdzia Bożego w Zespole Szkół w Łukawcu zaraz po zakończeniu roku szkolnego została zorganizowana półkolonia pod hasłem „Aktywne wakacje”.
 Półkolonia była trafnym pomysłem na spędzanie wolnego tygodnia wśród rówieśników pod okiem profesjonalnej i doświadczonej kadry:
- kierownik  - pani mgr Małgorzata Kowal – dyrektor ZS w Łukawcu
- z-ca kierownika – pani mgr Katarzyna Słuja – wicedyrektor ZS w Łukawcu
WYCHOWAWCY – nauczyciele w Zespole Szkół w Łukawcu
- pani mgr Lidia Ludorowska
- pani mgr Katarzyna Kamińska – Kazak
- pani mgr Katarzyna Urban
oraz nauczyciele doraźnie wspomagający pracę wychowawców na półkolonii:
mgr Ewa Magnowska, mgr Magdalena Grygiel, mgr Ewa Maślanka, mgr Krystyna Wójcik, mgr Agata Plizga, mgr Teresa Wnęk, mgr Dorota Czyrek, mgr Jolanta Cupryś, mgr Dorota Pudło, mgr Katarzyna Hałys.
Zajęcia profilaktyczne prowadziła pani mgr  Katarzyna Gintner.
Zajęcia półkolonijne skierowane były do uczniów z klas III, IV, V i VI ZS w Łukawcu, którzy zostali  podzieleni  na 3 grupy 15-osobowe.
Od strony kulinarnej zadbały o uczestników półkolonii nasze panie pracujące w kuchni szkolnej.
Przygotowanie półkolonii i opieka nad uczestnikami została zorganizowana w ramach wolontariatu.
Środki finansowe na organizację półkolonii zostały pozyskane w ramach konkursu ofert na organizację tego typu zajęć ogłoszonego przez Gminę Trzebownisko.

PROGRAM PÓŁKOLONII:
Zajęcia profilaktyczne
Gry i zabawy integracyjne na placu szkolnym prowadzone przez animatorów  z Janowa Lubelskiego:
- gra integracyjna agent
- ścianka wspinaczkowa + eliminator + mega piłkarzyki  + batak
Zajęcia profilaktyczne
Warsztaty edukacyjne  „Fascynacja  i  inspiracja – trening twórczego myślenia” prowadzone przez animatorów Centrum Socj –Pedagogicznego „Team” s.c.
Program: trening efektywnego myślenia trening twórczego myślenia,  trening umiejętności społecznych, trening żonglerki i sztuki cyrkowej – własnoręczne przygotowywanie piłek do żonglowania
Środa
Rajd pieszy „Iwonicz Zdrój – Rymanów Zdrój” oraz zwiedzanie Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie
Czwartek
Wyjazd na basen do Nowej Wsi – nadmuchiwany tor przeszkód w dużej niecce basenowej
Wyjazd do kina Zorza w Rzeszowie

Uczestnicy półkolonii:
- nawiązali poprawne kontakty społeczne, nabyli pozytywnych zachowań i nawyków związanych  z życiem w grupie społecznej
- poznali walory czynnego wypoczynku poprzez uczestnictwo w zajęciach sportowych i integracyjnych
- podnieśli sprawność fizyczną
- uświadomili sobie wartości zdrowego stylu życia
- rozwinęli zainteresowania turystyczne i krajoznawcze biorąc udział w wycieczkach pieszych i autokarowych.
Mamy nadzieję, że pomimo tego, że półkolonia była zorganizowana po raz pierwszy w Zespole Szkół w Łukawcu to na stałe zapisze się to już w kalendarzu naszej szkoły….

Do zobaczenia na półkolonii za rok…….