13 listopada 2019 r. w Zespole Szkół w Łukawcu odbyła się audycja muzyczna przeprowadzona przez Szkołę Muzyczną Yamaha. Była to pierwsza lekcja muzyczna (z pięciu zaplanowanych w tym roku szkolnym) poświęcona instrumentom dętym drewnianym. Prowadzący audycję przybliżył przedszkolakom oraz uczniom klas 4-8 SP historię powstania fletów oraz sposób gry na tych instrumentach. Uczniowie mogli wypróbować własne możliwości, wykonując prosty utwór, oparty na kilku dźwiękach, a wykonywany w trzyosobowym zespole. Uczniowie świetnie bawili się podczas tej lekcji oraz zapamiętali wiele ciekawych informacji. Na kolejną lekcję zapraszamy już 3 stycznia 2020 r. Mamy nadzieję, że kolejne tematy zostaną przedstawione w równie ciekawy i zabawny sposób. Czekamy z niecierpliwością!!!