15 września  2023r.  chętni uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w Biegu FAIR PLAY PKOL 2023r., włączając się w ten sposób w obchody Światowego Dnia Fair Play. Projekt jest organizowany pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego. To inicjatywa, mająca na celu promocję zasady fair play i wartości etycznych w sporcie i w życiu. Polegała  ona  na zorganizowaniu w szkołach biegu zgodnie z zasadami FAIR PLAY,  a także promocji tych zasad przez różnego rodzaju działania edukacyjne.
Uczniowie naszej szkoły już kolejny raz wzięli udział w tym projekcie. Na lekcjach wychowania fizycznego odbyły się biegi dla uczniów klas IV-VIII SP.
Fotograficzna relacja z ich przebiegu jest dostępna w Galerii.
Stosowanie zasad FAIR PLAY nie zawsze przychodzi nam łatwo, musimy się ich ciągle uczyć i starać się do nich stosować. Dlatego na początku nowego roku szkolnego Samorząd Uczniowski przygotował  prezentację z informacjami
o wydarzeniu oraz zasadami kodeksu FAIR PLAY przez szkolny radiowęzeł oraz w formie gazetki na szkolnym holu. Przed nami cały rok szkolny, by te zasady realizować.
Koordynatorem projektu była Pani Ewa Maślanka, biegi przeprowadził Pan Piotr Kozak.