I ETAP PRZEGLĄDU RECYTATORSKIEGO
TWÓRCZOŚCI JANA BRZECHWY

14 marca w naszym przedszkolu odbył się pierwszy (wewnątrzprzedszkolny) etap przeglądu recytatorskiego twórczości Jana Brzechwy. Hasło konkursu: „Co słonko widziało - na dziecięce kłopoty Brzechwa” to jednocześnie tytuł projektu, realizowanego w naszej placówce przedszkolnej w bieżącym roku szkolnym. Projekt ma między innymi na celu propagowanie polskiej literatury, a konkretnie twórczości  Jana Brzechwy - wspaniałego klasyka, piszącego nie tylko dla dzieci. Jego wiersze poruszają tematykę ludzkich zachowań i słabości, jednocześnie podkreślając pożądane  postawy. Są doskonałą inspiracją do dyskusji wychowawczych. Dlatego też warto sięgać po poezję tego autora. W pierwszym etapie konkursu dzieci były przygotowywane do przeglądu przez rodziców, co stanowiło również wspaniałą okazję do wspólnej, twórczej zabawy. Pomimo obecności jury w składzie: pani dyrektor - Małgorzata Kowal oraz pani Agnieszka Rogala z biblioteki publicznej (można śmiało powiedzieć - specjalistka od literatury dziecięcej), w przeglądzie nie było przegranych. Dla niektórych uczestników z najmłodszych grup była to pierwsza w życiu okazja do solowego występu przed wielką publicznością w postaci kolegów i pań z całego przedszkola. Nawet jeśli niektórzy przegrali walkę z tremą,  zdobyli cenne doświadczenie obycia scenicznego, które z pewnością zaowocuje w przyszłości. Każdy uczestnik został nagrodzony – dyplomem uczestnictwa i upominkiem. Przedstawiciele każdej z grup zakwalifikowali się do drugiego – gminnego etapu przeglądu, który odbędzie się w naszej placówce 21 marca. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom, a rodzicom dziękujemy za przygotowanie pociech i zaangażowanie.
Fotorelacja z wydarzenia w galerii pod linkiem: