Uczniowie klas VII i VIII naszej szkoły już po raz kolejny biorą udział  w projekcie edukacyjnym jakim jest Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii” . W roku szkolnym  2020/2021 odbędzie się już VIII jego edycja. Jest to wyjątkowy ogólnopolski projekt edukacyjny adresowany do uczniów wszystkich typów szkół. Rywalizacja w tradycyjnym dyktandzie to okazja do przybliżenia najważniejszych postaci i wydarzeń ze współczesnej historii Polski oraz znajomości języka ojczystego. Dyktando jest także szczególną, aktywną formą wspólnych obchodów Święta Niepodległości.
Już 2.10.2020 r. odbędzie się etap szkolny projektu. Najlepsi uczniowie, którzy zdobędą co najmniej 75 % punktów wezmą udział w etapie wojewódzkim 28.10.2020 r.
Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia w rywalizacji i osiągnięcia jak najlepszych wyników!