W dniu 14 października odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Oprócz zebranych pracowników szkoły, akademię uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście:
-  Wójt Gminy Trzebownisko - pan Lesław Kuźniar,
-  Radni Gminy Trzebownisko – pan Janusz Koń oraz pan Mieczysław Kogut,
-  Przewodnicząca Rady Rodziców - pani Monika Gunia
-  Pracownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Łukawcu - pani Agnieszka Rogala

Uroczystość zainaugurowała pani  mgr Małgorzata Kowal – Dyrektor Zespołu Szkół w Łukawcu, serdecznie witając uczestników spotkania. Następnie głos zabrał  Wójt Gminy Trzebownisko, który w uroczystych słowach skierowanych do wszystkich pracowników szkoły przypomniał o randze i znaczeniu pracy na rzecz dobra dzieci. Podkreślił ogromne zaangażowanie pani Dyrektor Małgorzaty Kowal oraz pani Wicedyrektor Katarzyny Słuja w realizację procesu dydaktyczno-wychowawczego szkoły, przyznając jednocześnie obu Paniom Nagrodę Wójta Gminy Trzebownisko.
Jako kolejni z życzeniami do wszystkich pracujących w szkole zwrócili się  Radni Gminy Trzebownisko oraz pani Agnieszka Rogala.
Kolejnym punktem programu było wystąpienie pani Dyrektor, która gorąco podziękowała wszystkim pracownikom szkoły za ich ofiarną pracę i wręczyła nauczycielom Nagrody Dyrektora. Z ogromną radością poinformowała wszystkich zebranych, że dwóch nauczycieli naszej szkoły: pani mgr Elżbieta Ząbek i pan mgr Piotr Kozak otrzymało Medal Komisji Edukacji Narodowej - polskie odznaczenie resortowe nadawane za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania przez Ministra Edukacji Narodowej.
Serdecznie gratulujemy!
Po wystąpieniu pani Dyrektor, uczniowie klas II a, V, VI a i VI b zaprezentowali swoje talenty recytatorskie i wokalne. Część artystyczna została opracowana i przygotowana przez  panią Agatę Plizgę, panią Lidię Ludorowską oraz pana Tomasza Piwowara. Nad oprawą plastyczną uroczystości czuwała pani Barbara Sarama.
Młodzi artyści dziękowali Dyrekcji, Nauczycielom i Pracownikom szkoły słowami:
"Dziękujemy Wam za to, że jesteście przy nas w słoneczne i deszczowe dni, że jesteście blisko. Dziękujemy za pokazanie, że porażki mogą nas czegoś wartościowego nauczyć,
że w przeżywanych trudnościach możemy odkrywać swoją siłę."
Ta piękna formuła głęboko zapadła w pamięć całej społeczności szkolnej.