Dawno, dawno temu… Prezydent Teodor Roosevelt postrzelił w trakcie polowania małego niedźwiadka. Ujrzawszy przerażone zwierzątko, postanowił puścić je wolno, rezygnując ze swego trofeum. Historia o uwolnieniu niedźwiadka zainspirowała znanego twórcę komiksów do stworzenia serii rysunków misia, które ukazały się w gazetach. Te z kolei zachęciły właściciela sklepu ze słodyczami do zaprojektowania wzoru zabawki pluszowej, podobnej do misia z komiksu. Projekt szybko doczekał się realizacji i tym sposobem powstała zabawka, zwana “Misiem Teddy’ego” Z czasem pluszowe misie (z ang. Teddy Bear) szybko stały się popularnymi zabawkami, które po dzień dzisiejszy kochają wszystkie dzieci.
Na pamiątkę tamtych wydarzeń - 25 listopada obchodzony jest światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym roku przedszkolaki z Zespołu Szkół w Łukawcu świętowały go wyjątkowo uroczyście. Z tej okazji grupa Biedronek przygotowała przedstawienie, w trakcie którego dzieciaki z radością pokazały swoje umiejętności teatralno – wokalno – recytatorskie. Obok recytacji, tańców i piosenek z muzyką na żywo (akompaniament gitarowy pani Agnieszki Stróż), nie zabrakło również piosenki w języku angielskim. Dzieci pochwaliły się znajomością słówek, poznanych na zajęciach języka angielskiego, w których przedszkolaki uczestniczą wyjątkowo chętnie za sprawą pani Edyty Głowiak.
W ramach obchodów Święta Pluszowego Misia nie zabrakło również ciekawostek na temat życia niedźwiedzi, niespodzianek w postaci medali i misiowych słodyczy. Wszystkie grupy przedszkolne wykonały piękne prace tematyczne, które można było podziwiać w przedszkolnej galerii na korytarzu. Na pamiątkę święta każde dziecko mogło zrobić sobie zdjęcie w „misiowej fotobudce”, przygotowanej przez panią Ewelinę Nowak.