Andrzejki to dzień jedyny w swoim rodzaju. Wtedy to - zgodnie z tradycją - św. Andrzej uchyla rąbka tajemnicy i za sprawą znaków i wróżb podpowiada nam, co nas będzie czekać w przyszłości.
24 listopada 2022r. w naszej szkole obchodziliśmy Andrzejki – dzień wróżb i zabaw. Z tej okazji nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej zorganizowały zabawę taneczną, podczas której uczniowie klas I-III wspólnie tańczyli przy wesołej muzyce. Po zabawie wszyscy udali się do klas, gdzie na każdego czekał słodki poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców. Nie zabrakło również wróżb! Wychowawczynie klas zadbały o to, aby każdy mógł w tradycyjny sposób uczcić Andrzejki. Dzieci przekłuwały papierowe serce by odczytać imię swojej sympatii, losowały bileciki ze swoim przyszłym zawodem czy wystawiały buty.
Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny andrzejkowy show. Dziękujemy wszystkim za wspaniałą i bezpieczną zabawę.
Jak się bawiliśmy… obejrzyjcie zdjęcia !