W dniu 20.11.2019 w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie, odbyło się jesienne spotkanie Opiekunów i Asystentów oraz Wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas.  Na spotkanie przybyło mnóstwo grup, działających na rzecz drugiego człowieka, wśród których nie mogło zabraknąć, licznej grupy, bo 14-sto osobowej, Szkolnego Koła Caritas działającego w naszej szkole, wraz z opiekunami: panią Dyr. Małgorzatą Kowal, ks. Markiem Chorzępą oraz Elżbietą Kowalską.

Na początku spotkania ks. Piotr Potyrała (Diecezjalny koordynator Szkolnych Kół Caritas) serdecznie powitał wszystkich zebranych na auli, w tym witając panią Dyr. Małgorzatę Kowal, która przez wiele lat pracy zawodowej prężnie działała w Szkolnym Kole Caritas. Po powitaniu, zjazd formacyjny rozpoczęliśmy modlitwą “Anioł Pański”, następnie zostało przedstawione Orędzie Papieża Franciszka „Na III Światowy Dzień Ubogich”. W kolejnym etapie spotkania zostały omówione przedsięwzięcia podejmowane przez Diecezjalny Caritas jaki i Szkolne Koła Caritas, zachęcające wolontariuszy do podejmowania inicjatyw społecznych. Padło wiele ciekawych propozycji, z których skorzystamy, działając na rzecz naszego środowiska lokalnego.

Centralnym punktem spotkania był koncert ks. Jakuba Bartczaka, który w słowach skierowanych do słuchaczy mówił o miłości do Boga, a w najbardziej dosadny sposób wyraził to podczas koncertu muzyki rapowej. W trakcie koncertu odważne osoby mogły otrzymać płytę, z muzyką ks. Bartczaka, udzielając odpowiedzi na zadane przez Niego pytanie: Co daje, bycie członkiem Koła Caritas i pomaganie innym? Jedną z płyt otrzymał uczeń naszej Szkoły, Bartek Kowalski udzielając odpowiedzi: “Pomaganie daje szczęście oraz satysfakcję nam i osobom, którym pomagamy.”

Spotkanie to nie odbyło się bez ciekawych akcentów, do których należały wywiady, udzielane przez: panią Dyr. Małgorzatę Kowal do Polskiego Radia Rzeszów), ks. Marka Chorzępę, Julię Rejman, Klaudię Szubert oraz Bartka Kowalskiego do Radia Via. Osoby udzielające wywiadów dały piękne świadectwo wiary jak i zaprezentowały szkołę w mediach społecznościowych.

Wspólne spotkanie zakończyliśmy modlitwą: “Koronką do Miłosierdzia Bożego” oraz błogosławieństwem udzielonym przez ks. Jakuba Bartczaka. Po zakończeniu wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez organizatorów.

By celebrować radość jaka nam towarzyszyła, wybraliśmy się na wspólną pizzę.

Spotkanie, w którym uczestniczyliśmy jeszcze bardziej utwierdziło nas w przekonaniu, że warto i należy pomagać, więc POMAGAJMY!