24 października 2018r. odbyły się w naszej szkole warsztaty zapoznające chętnych nauczycieli naszej szkoły z programem działania i tworzenia Klubów Młodego Odkrywcy.
KMO to inicjatywa, której koordynatorem jest Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Polega na odkrywaniu świata przez doświadczanie. Może powstać wszędzie tam, gdzie są dzieci lub młodzież chętni do odkrywania świata przez doświadczanie oraz osoba dorosła gotowa być ich przewodnikiem.
Podczas spotkania nauczyciele mieli okazję m.in. zagrać na dziwnie skonstruowanym instrumencie grającym, pofikać wraz z "fikającym robalem" czy usiąść ... na balonie. Mamy nadzieję, że warsztaty zainspirują ich do utworzenia kolejnych grup KMO w naszej szkole.