11 czerwca 2019r.  w Domu Strażaka w Łukawcu odbył się pierwszy  po wielu latach przerwy Komers, czyli bal uczniów kończących szkołę – klasy III G i 8SP.  Na uroczystość zostali zaproszeni też uczniowie  klasy 7 SP.
Punktualnie o godzinie 17.00 rozbrzmiał dźwięk poloneza  a na parkiecie pojawiły się dumnie kroczące pary. Zgodnie z tradycją na czele tanecznego korowodu zobaczyliśmy Panią Dyrektor Małgorzatę Kowal i ucznia klasy 8 - Krystiana Lecha, który opracował choreografię i skutecznie nauczył kroków swoich kolegów
i koleżanki. Krystian poprowadził również drugą grupę tańczących, partnerując tym razem Pani Wicedyrektor Katarzynie Słuja.
Pokaz tańca zachwycił wszystkich zgromadzonych - nauczycieli, rodziców
i młodszych kolegów. Jak zwykle nie obyło się bez ogromnych emocji i łez wzruszenia, a tańczący  zostali nagrodzeni gromkimi brawami.
Po zakończeniu poloneza nastąpiła nie mniej wzruszająca część oficjalna
z podziękowaniami dla rodziców, nauczycieli i okolicznościowymi prezentacjami
i filmikami ze szkolnego życia najstarszych uczniów, a także pożegnanie ich przez młodszych kolegów z klasy 7 SP.
Po części  oficjalnej i wspaniałym poczęstunku przygotowanym przez  rodziców  rozpoczęła się wyśmienita zabawa. Uczestnicy zabawy komersowej bawili się wyśmienicie do godziny 23.00. w rytmie  znanych i popularnych młodzieżowych przebojów.
Jednak, jak wiemy, wszystko, co dobre, szybko się kończy. Uczniowie stwierdzili, że był to wyjątkowy wieczór, który na zawsze zostanie w ich pamięci. Te szczególne chwile uwieczniali  na zdjęciach , które po latach będą  dla nich wyjątkową pamiątką.