Jak co roku, Gminna Biblioteka Publiczna (filia w Łukawcu) we współpracy z Zespołem Szkół w Łukawcu przygotowała spotkanie z okazji Narodowego Czytania. Tym razem miało ono miejsce w dwóch etapach.
Pierwszy z nich to spotkanie z „Kordianem” Juliusza Słowackiego, którego mieszkańcy Łukawca i zaproszeni goście mogli wysłuchać w ogrodach parafii Miłosierdzia Bożego w Łukawcu podczas pikniku parafialnego. W bohaterów „Kordiana” wcielili się tutaj uczniowie klas VII i VIII Zespołu Szkół w Łukawcu. Dla najmłodszych uczestników pikniku nie zabrakło też atrakcji w postaci animacji, możliwości obejrzenia wozów Straży Pożarnej czy Policji oraz przejazdu bryczką. Dodatkowym elementem duchowej uczty był pokaz zespołu tanecznego. Spotkanie zwieńczyły spontaniczne śpiewy przy grillu z akompaniamentem gitary.
Fotorelację z wydarzenia możemy odnaleźć na stronie FB Gminy Trzebownisko pod linkiem: Fotorelacja z Narodowego Czytania w Łukawcu... - Gmina Trzebownisko | Facebook

Drugi etap Narodowego Czytania miał miejsce we wtorek – 10 września  w budynku przedszkolnym Zespołu Szkół w Łukawcu. Ze względu na wiek przeważającej liczby uczestników (przedszkolaki i ich rodzeństwo) – motywem przewodnim spotkania była poezja Jana Brzechwy. Nauczyciele i Dyrekcja Przedszkola zaprezentowali mini spektakle z udziałem bohaterów wierszy tegoż autora, a uczniowie klas młodszych recytowali wybrane wiersze z bogatego kanonu Jego twórczości. Dodatkową atrakcją był konkurs najbardziej teatralnego kichania, które miało miejsce podczas czytania wiersza „Katar”, którego zwyciężczynią została Dyrektor Centrum Oświaty Gminy Trzebownisko – pani Katarzyna Słuja. Część artystyczną ubogaciły spontaniczne recytacje naszych przedszkolaków i ich rodziców. Spotkanie było również doskonałą gratką dla ciała za przyczyną wspaniałych przekąsek i herbatek, przygotowanych przez pracowników Zespołu Szkół w Łukawcu.
Galeria zdjęć z wydarzenia: