W środę 22 listopada 2023 r. odbył się w naszej szkole ogólnopolski konkurs ,,Alfik Matematyczny’’. W tym roku w  konkursie wzięło udział aż 37 uczniów z klas 1 - 8. Uczniowie pisali konkurs pod nadzorem komisji konkursowej Pani Doroty Pudło, Pani Ewy Prucnal i Pani Katarzyny Kamińskiej – Kazak. Najmłodsi uczestnicy pisali w oddzielnej sali, ponieważ  korzystali z czytania poleceń do zadań przez nauczyciela. Konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Inicjatywa promuje talenty i osiągnięcia uczniów oraz pomaga im kształtować ważne kompetencje osobiste. Patronat nad programem objęła Politechnika Wrocławska.
,,Alfik Matematyczny’’ to popularny ogólnopolski konkurs matematyczny wśród uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Konkurs pozwala diagnozować potencjał i zaangażowanie uczniów, jak również odkrywać ich uzdolnienia i talenty matematyczne. Zadania konkursowe nie wymagają dużej wiedzy szkolnej, raczej sprytu, wyobraźni i logicznego kojarzenia faktów. Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie organizatora www.jersz.pl.
Wyniki konkursu ukażą się już wkrótce.
Zapraszamy do galerii zdjęć z konkursu.