W tym roku po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wzięcia udziału w Olimpiadzie Matematycznej Juniorów(OMJ).
Organizatorem tego konkursu jest SEM, czyli Stowarzyszenie na rzecz Edukacji Matematycznej, a finansowany ze środków krajowych Ministerstwa Edukacji i Nauki. Konkurs ten na etapie szkolnym składał się z dwóch części: pierwszej testowej – gdzie nasi uczniowie 28 września o godzinie 9:00 przystąpili do testu, oraz części korespondencyjnej, w której od 1 września do 16 października mieli możliwość rozwiązywania zadań otwartych.
Olimpiada Matematyczna Juniorów to najbardziej prestiżowe ogólnopolskie zawody matematyczne o wysokim standardzie merytorycznym, skierowane do uczniów szkół podstawowych. To jedyna olimpiada przedmiotowa z matematyki na poziomie szkoły podstawowej wpisana na listę olimpiad Ministerstwa Edukacji Narodowej uprawniających do przyjmowania laureatów i finalistów w pierwszej kolejności do szkół ponadpodstawowych, oraz zwolnienia z egzaminu ośmioklasisty, dlatego z całego serca życzymy naszym uczniom jak najlepszych wyników.