Dnia 19 i 24 października odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki uczniów klasy I a i I b. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki.
Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.
Uczniowie zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek, przyrzeczeniem o dbaniu i szanowaniu książek. Uczniowie odgadywali bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów  bajek.
Pierwszy raz wypożyczyli sobie wybrane książki. Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania i poznawania nowych bohaterów.