Dnia 24 lutego przeżywaliśmy szczególnie ważny moment w życiu naszej szkoły. Odbyła się uroczystość pasowania na uczniów Zespołu Szkól w Łukawcu. Od samego rana w naszej klasie panowała świąteczna atmosfera. Galowe stroje pierwszoklasistów, udekorowana pracowania - wszystko po to, aby ślubowanie uczniów klasy I w tym trudnym czasie epidemii COVID – 19 wypadło jak najbardziej uroczyście. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności w programie artystycznym, który ukazał ich potencjał poznawczy, wokalny, muzyczny i recytatorski. Najważniejszym punktem było uroczyste ślubowanie. Uczniowie przyrzekali być dobrym Polakiem, dbać o imię swojej klasy i szkoły, jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować, gdy dorosną, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.
Następnie dyrektor szkoły pani Małgorzata Kowal za pomocą symbolicznego ołówka dokonała pasowania na Uczniów Zespołu Szkół w Łukawcu. Po uroczystości dzieci otrzymały dyplomy i wspaniałe upominki przygotowane przez rodziców. Od tej chwili pierwszaki oficjalnie zostały przyjęte do braci uczniowskiej.