23 września 2021 r. uczniowie klas VIII a i b uczestniczyli w pokazie filmu dokumentalnego „Podkarpacki wrzesień”, zrealizowanego przez rzeszowski Oddział IPN we współpracy z TVP Rzeszów. Zobaczyli także prezentację dotyczącą zachowywania pamięci o grobach wojennych i grobach weteranów wojennych z czasów II wojny światowej.
Projekcji filmu  towarzyszyło spotkanie prezesa IPN dr. Karola Nawrockiego z młodzieżą, przedstawicielami Rady Kombatanckiej przy Wojewodzie Podkarpackim i przedstawicielami Klubu Historycznego im. płk. Łukasza Cieplińskiego. W spotkaniu udział wzięła także dr Ewa Leniart  - Wojewoda Podkarpacki.
Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję poszerzyć swoje wiadomości dotyczące przebiegu kampanii wrześniowej i wojny obronnej Polski w 1939r. w ujęciu regionalnym.
Mamy nadzieję, że  film „Podkarpacki wrzesień” stanie się dla naszych uczniów inspiracją do poznawania historii II wojny światowej, także tej regionalnej, związanej z „Małą Ojczyzną”.