W okresie od 16.05-15.06.2022r. uczniowie klas VI-VIII Zespołu Szkół w Łukawcu wzięli udział już w kolejnej edycji Projektu Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży BAKCYL. Bakcyl to projekt, który  pomaga w poszerzaniu wiedzy finansowej uczniów.
W tym roku szkolnym ze względu na ograniczenia związane z pandemią projekt był realizowany tylko w formule on-line z wykorzystaniem platformy webinarowej Clickmeeting.

Uczniowie każdej z wymienionych klas wzięli udział w cyklu 3 lekcji:
-Twoje pieniądze
-Od oszczędzania do inwestowania
-Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni

Uczestnicy projektu mieli możliwość poznać ciekawe i interaktywne działania edukacyjne z zakresu praktycznych zagadnień finansowych. Były one realizowane z udziałem przygotowanych dydaktycznie bankowców-wolontariuszy. Dzięki projektowi uczniowie  zostali wprowadzeni  w świat codziennych finansów tak, aby potrafili wybrać dla siebie odpowiednie usługi finansowe na starcie w dorosłość oraz zabezpieczyć swoje potrzeby na przyszłość. Równie ważne było poszerzenie edukacji uczniów o wiedzę i umiejętności z finansów i bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni – niezbędne do pomyślnego funkcjonowania młodych obywateli w nowoczesnym społeczeństwie. Zajęcia w ramach projektu kształtowały też postawę przedsiębiorczości wśród uczniów.
Wiedzę z projektu Bakcyl nasi uczniowie na pewno wykorzystają praktycznie, zakładając indywidualne konta bankowe, realizując swoje płatności, planując oszczędności czy w przyszłości inwestycje finansowe.
Szkolnym koordynatorem projektu była nauczycielka wiedzy o społeczeństwie – pani Ewa Maślanka.