Głównym celem projektu było zapoznanie uczniów z kryzysem humanitarnym w regionie Rogu Afryki oraz pokazanie jak wygląda sytuacja w krajach rozwijających się, które leżą w terenie Półwyspu Somalijskiego. Przeprowadzono w tym celu zajęcia edukacyjne w oparciu o zaproponowane gotowe scenariusze lekcji. Do przeprowadzenia zajęć wykorzystano materiały edukacyjne: scenariusze zajęć oraz filmy. Po zajęciach z prac plastycznych dzieci powstała gazetka szkolna o problemach dzieci z Rogu Afryki. W Zespole Szkół w Łukawcu zrealizowano zadania zaplanowane na terenie szkoły oraz przedszkola celem wsparcia finansowego projektu. Zbiórka funduszy na pomoc Dzieciom z Rogu Afryki odbyła się dzięki zaangażowaniu pani Elżbiety Kowalskiej, która rozprowadzała słodkości dzieciom i nauczycielom na terenie Zespołu Szkół. Zebrane środki ze sprzedaży słodkości zostały przekazane na wskazane konto.