19 stycznia 2021 roku w naszym przedszkolu odbył się pierwszy tegoroczny Przedszkolny Dzień Teatru w ramach autorskiej innowacji pedagogicznej "Przedszkolak w świecie baśni", realizowanej przez nauczycielki - panią Agnieszkę Stróż i panią Barbarę Płonkę - Kloc. Dzień rozpoczął się przedstawieniem „Trzy świnki”, w którym w roli scenarzystów, reżyserów i aktorów wystąpiły wyżej wymienione nauczycielki. Po spektaklu przygoda z trzema świnkami była kontynuowana w ramach zajęć grupowych. Dzieci omawiały i analizowały z wychowawcami zachowania bohaterów, wyciągały i utrwalały płynące z baśni wnioski. Wykonały też związane z tematem prace plastyczne. Chętne dzieci mogły również wcielić się w role aktorów, odgrywając mini scenki o przygodach trzech świnek.