W dniu 19  października 2019 roku 13 uczniów naszej szkoły pod opieką pani Lidii Ludorowskiej oraz pani dyrektor Małgorzaty Kowal wzięło udział w rajdzie PTTK  na trasie Jaworki – Wąwóz Homole – Wysoka (1050 m) – Durbaszka (942 m) – Szafranówka ( 742 m) – Szczawnica. Wyruszyliśmy autokarem bardzo wcześnie, bo już o 4.30 w stronę Tarnowa, Nowego Sącza aż do Jaworek, skąd rozpoczęliśmy naszą wędrówkę. Cały czas towarzyszyła nam piękna, słoneczna aura. Podejścia chwilami były bardzo trudne, ale wspaniałe  widoki ze szczytów Wysokiej i Durbaszki zrekompensowały nam trudy wspinaczki. Podczas zejścia do Szczawnicy towarzyszyło nam olbrzymie stado ok. 800 owiec, których dźwięk dzwonków na długo pozostanie w naszej pamięci Cała trasa liczyła ok. 21 km. Już teraz nie możemy doczekać się następnych wyjazdów ze szkolnym kołem PTTK.