W sobotę 8 lutego grupa uczniów naszej szkoły pod opieką pani Lidii Ludorowskiej oraz pani dyrektor Małgorzaty Kowal wyruszyła na kolejny rajd  PTTK.w Paśmie Kruszelnicy. Jest to pasmo górskie, położone w obrębie Pogórza Przemyskiego. Z trzech stron otoczone jest wsią o nazwie Dylągowa. Najbardziej znanym oraz najwyższym górskim szczytem jest Kruszelnica (500 m.n.p.m). Dominuje nad nieco mniejszymi górami, takimi jak Przełęcz Kruszelnicka (401 m n.p.m.) oraz Jawornik Dolny (456 m n.p.m.).  Autokarem udaliśmy się do Dynowa, skąd wyruszyliśmy na pieszą wycieczkę  szlakiem niebieskim na trasie: Dynów -  Dylągowa – Kruszelnica (500 m.n.p.m.) - Piątkowa.  W wyższych partiach Pogórza Przemyskiego przedzieraliśmy się przez piękny, bajkowy wręcz las pokryty grubą warstwą śniegu. Większość uczestników uznała, że sceneria ta przypominała Narnię. W Piątkowej obejrzeliśmy  Cerkiew św. Dymitra– drewnianą, parafialną cerkiew greckokatolicką pochodzącą z 1732 roku. Stamtąd autokarem wróciliśmy do Łukawca. Z niecierpliwością czekamy na kolejne rajdy ze szkolnym kołem PTTK.