W dniu 16  marca 2019 roku uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Lidii Ludorowskiej oraz pani dyrektor Małgorzaty Kowal wzięli udział w rajdzie PTTK  na trasie Jabłonki – Woronikówka (836 m) – Berdo (890 m – Durna(979 m) – Łopiennik ( 1069 m) – Łopieninka (953 m)- Jabłonki. Wyruszyliśmy autokarem w stronę Sanoka a następnie do Jabłonek, skąd rozpoczęliśmy naszą wędrówkę. Wyjeżdżając z Łukawca żegnała nas mżawka i pochmurne niebo. W górach pogoda tego dnia dopisała i przywitała nas wiosenno- zimowa aura bez deszczu i wiatru. Wędrując po leśnym szlaku, mogliśmy podziwiać piękno przyrody  i chociaż na trasie nie brakowało błota a w wyższych partiach gór śniegu, humory wszystkim dopisywały. Słoneczko cały czas umilało wędrówkę a piękne widoki ze szczytu na Łopienniku zrekompensowały nam trudy wspinaczki. Pasmo Łopiennika ciągnie się z północnego zachodu na południowy wschód, od Baligrodu poprzez Bukowinę, Dział, Berdo, Durną, Łopienkę aż po dolinę Solinki. Posiada wiele bocznych grzbietów, wśród nich są znany Jawor i Woronikówka zwana niegdyś Walterem, Łopieninkę, Boroło, Horodek, gdzie wg legendy miał mieścić się obronny gródek założony jeszcze za czasów panowania książąt ruskich na naszym terenie. Cała trasa liczyła ok. 16 km, chwilami podejścia były bardzo strome, to jednak nie zniechęciło uczestników rajdu.
Zapraszamy na kolejne edycje rajdów.