Czas wakacji nieubłaganie dobiegł końca, 2 września punktualnie o godz. 8.00  uczniowie naszej szkoły, wspólnie z rodzicami spotkali się na uroczystych Mszach Świętych, rozpoczynających nowy rok szkolny 2019/ 2020. Dając wyraz niezwykłej łączności szkoły z parafią, na Mszach Św. nie zabrakło przedstawicieli szkoły, na czele z dyrekcją panią Małgorzatą Kowal oraz Katarzyną Słuja.

Po zakończonych Mszach Świętych, uczniowie wkroczyli, w mury wyremontowanej szkoły,  gdzie o godzinie 9:30 rozpoczęła się uroczysta inauguracja roku szkolnego. Wszystkich przybyłych gości powitała pani Dyr. Małgorzata Kowal, w szczególności ks. M. Chorzępe, ks. J. Kowala, przedstawicieli władz samorządowych, grono pedagogiczne rodziców oraz uczniów. Szczególnym zaszczytem dla szkoły było wzięcie udziału w akcji pn. “Przerwany marsz…” oraz goszczenie w murach szkoły, przedstawicieli Polskich Dzieci Wojny.

Po części artystycznej  ks. M. Chorzępa udzielił uroczystego błogosławieństwa oraz poświęcenia nowo wyremontowanych części szkoły, ze szczególnym naciskiem na nową szatnię oraz gabinet dyrekcji wraz z sekretariatem.  Po uroczystości wszyscy uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami rozeszli się do klas.

Wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy wielu sukcesów oraz powodzenia, w nowym roku szkolnym.
Elżbieta Kowalska