Dnia 20 września 2019 r. nauczyciele wraz z uczniami reprezentującymi kluby KMO działające w Zespole Szkół w Łukawcu, uczestniczyli jako współorganizatorzy a zarazem wolontariusze w Pierwszym Podkarpackim Festiwalu KMO połączonym z V Rzeszowskim Zlotem Owadów- „Skrzydlatorium 2019”.
Na Pikniku Naukowym, który odbył się na Bulwarach w Rzeszowie, naszą szkołę reprezentowały dzieci z trzech klubów KMO:
- „ Neuronki”-pod opieką Pani Katarzyny Urban
- „ Ciekawscy Tropiciele”- pod opieką Pani Doroty Czyrek
- „ Klub Pytalskich”- pod opieką Pani Katarzyny Kamińskiej-Kazak
Dzieci przebrane za owady, przygotowały swoje autorskie stoisko, na którym można było się dowiedzieć między innymi:
- jak zrobić: „sztuczny śnieg”, „zimną porcelanę” czy slimy;
- dlaczego pozory mylą a czarny tusz wcale nie jest czarny;
- jak w jednej bańce zrobić inne;
- jak i dlaczego można utopić Nurka Kartezjusza.
       Nasi uczniowie z zaangażowaniem, przez kilka godzin dzielili się wiedzą z innymi uczestnikami Festiwalu, za co zostali wyróżnieni. Otrzymaliśmy Dyplomy oraz nagrody z rąk organizatorów:
-Prezes Stowarzyszenia „Ekoskop”- Pani Katarzyny Ruszała
- Prezesa Stowarzyszenia „Explores- Pana Tomasza Michalskiego
- Pani Moniki Boreckiej- reprezentującej Centrum Nauki Kopernik
Patronat nad Festiwalem objął Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Prezydent Miasta Rzeszowa a całe wydarzenie promowało powstanie Podkarpackiego Centrum Nauki.