Okres poprzedzający Boże Narodzenie nazywany jest Adwentem. Jest to czas, w którym staramy się jak najlepiej przygotować do narodzin Jezusa Chrystusa. Uczestniczymy w codziennych roratach, rekolekcjach, przystępujemy do spowiedzi, podejmujemy postanowienia adwentowe, robimy wszystko, co możemy, by jak najlepiej przygotować się do przyjścia Zbawiciela. Innym elementem, który towarzyszy nam w tym czasie jest przygotowanie domostw, a zwłaszcza pysznych wypieków, do których należą pierniki. Szkolne Koło Caritas chcąc wprowadzić nastrój świąteczny spotkało się najpierw w sklepie, by kupić produkty potrzebne do upieczenia pierników, a następnie w szkole, by upiec smakowite pyszności. Do współpracy zostali zaproszeni uczniowie z młodszych klas by wspólnie z nami przygotować wypieki. W spotkaniu uczestniczyła Pani Anastazja Porada, która podzieliła się z nami swoim doświadczeniem i wspaniale instruowała nas co powinniśmy robić, by przygotować pyszne ciastka. W tym miejscu chcę bardzo podziękować za współpracę i pomoc na jaką zawsze możemy liczyć.

Przygotowane pierniczki były rozprowadzane zarówno na terenie szkoły, jak i w kościele pw. Św. Piotra i Pawła za co wszystkim Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.