24 września grupa uczniów z klas 8a i 8b pod opieką Pani Lidii Ludorowskiej  uczestniczyła w niecodziennej imprezie plenerowej promującej język niemiecki pt. „Spotkaj się z Niemieckim. Live Events mit Deutsch”. Organizatorem spotkania był Instytut Goethego w Warszawie. W parku obok Fontanny multimedialnej w Rzeszowie fani tego języka uczestniczyli w serii wydarzeń związanych z językiem niemieckim. Gry i zabawy ruchowe, puzzle, rozszerzona rzeczywistość, informacje o kursach i nauce języka niemieckiego, wizyta w niemieckim „Kiosku”, oraz wiele innych atrakcji na scenie – to wszystko czekało na małych i dużych w piątkowe popołudnie. Występ magika Piotra Szumnego również cieszył się dużym zainteresowaniem. Wszyscy uczniowie po wykonaniu zadań i zebraniu pieczątek otrzymali upominki od organizatorów. Świetna inicjatywa i cudownie spędzony wspólny czas na nauce poprzez zabawę. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.