20 grudnia, w ostatnim dniu przed przerwą świąteczną społeczność szkolna zgromadziła się w sali gimnastycznej, by wspólnie uczestniczyć w uroczystym spotkaniu wigilijnym. W niezwykle pięknie, tematycznie udekorowanej sali, której sceneria wprowadzała w świąteczny nastrój, zebrali się nauczyciele, dyrekcja, pracownicy niepedagogiczni, rodzice i oczywiście uczniowie, nie zabrakło także księdza proboszcza parafii pw. Miłosierdzia Bożego. Uczniowie zaprezentowali w bardzo oryginalnej formie jasełka bożonarodzeniowe, które u wielu zebranych wywołały wzruszenie i wprowadziły w atmosferę nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Przedstawienie ożywiały piękne kolędy i pastorałki w wykonaniu chóru szkolnego pod muzycznym kierownictwem pana Tomasza Piwowara. Jasełka pod tytułem ,,Gdzie jest nasze Betlejem“ zaprezentowali uczniowie klasy I i III pod opieką pani Teresy Wnęk i pani Karoliny Migut. Program w wykonaniu najmłodszych został sowicie nagrodzony gromkimi brawami. Po tej części pani dyrektor złożyła życzenia zgromadzonym, życząc radosnego i pięknego przeżywania rodzinnych spotkań świątecznych. Głos po niej zabrał ks. Marek Chorzępa, nawiązując do charakteru zbliżających się świąt, które powinny być czasem pojednania i pokoju. Potem poświęcił opłatki i przekazał przewodniczącym poszczególnych klas, po czym wszyscy udali się do swoich sal na klasowe wigilie.