Tego roku w przedszkolu w Zespole Szkół w Łukawcu dzieci były chyba wyjątkowo grzeczne, bowiem Święty Mikołaj odwiedził ich aż dwa razy. Pierwszy raz przyjechał przed przedszkole 5 grudnia  powozem zaprzężonym w parę koni, w towarzystwie Pani Mikołajowej oraz Wójta Gminy Trzebownisko Pana Lesława Kuźniara. Spotkanie z przedszkolakami na świeżym powietrzu, podczas którego dzieci otrzymały cukierki, było tak naprawdę jedynie zapowiedzią tego, co zdarzyło się dzień później. W środę  - 6 grudnia Mikołaj ponownie odwiedził przedszkolaki. Tym razem zawitał w budynku przedszkolnym, gdzie spotkał się osobiście z każdą grupą. Dzieci zaprezentowały Mikołajowi przygotowane wcześniej piosenki i tańce. Każde dziecko dostało piękny prezent, pełen kolorowych gier (fantastycznych na zimowe, ciemne wieczory) oraz zapozowało z Gościem do pamiątkowego zdjęcia.