We wtorek 21 listopada 2023 r. 12 osobowa grupa uczniów kl. 8 naszej szkoły pod opieką wychowawczyni Pani Doroty Pudło i Pani pedagog Agaty Plizgi wzięła udział w trzecim spotkaniu z cyklu „Wtorki z Panem Cogito”. Warsztaty, które odbyły się na Uniwersytecie Rzeszowskim miały tytuł ,,Myślenie się kalkuluje?!”. Wydarzenie odbyło się w dużej auli placówki, jego organizatorem jest Instytut Filozofii Kolegium Nauk Humanistycznych. Celem wydarzenia było poszerzenie horyzontów młodzieży ze szkół rzeszowskich i podrzeszowskich. Uczniowie mogli się dowiedzieć, czy myślenie się kalkuluje oraz mogli poznać tajniki biznesu od gości specjalnych wydarzenia, a także mieli możliwość wzięcia udziału w konkursie i quizie. Natomiast dla  aktywnych uczestników dyskusji czekały nagrody i niespodzianki.
Pan Cogito jest bohaterem Herbertowskich wierszy. Postać ta uczy czytelników, że tylko człowiek myślący może prowadzić odważne i sprawiedliwe życie. Cykl spotkań „Wtorki z Panem Cogito” mają otworzyć przed uczestnikami możliwość zdobywania dodatkowej wiedzy, kompetencji społecznych, w skład których wchodzą umiejętność prowadzenia dialogu, dyskusji, rozmowy, otwartość na cudze poglądy, ale również zdolność obrony własnych. Celem wydarzeń jest doskonalenie kompetencji miękkich.
Zapraszamy do galerii zdjęć ze spotkania.