Nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół w Łukawcu, jak co roku przyłączyli się do Akcji „Sprzątanie Świata”. Wychowawcy wraz ze swoimi klasami posprzątali tereny wokół  szkoły, kształtując tym samym wśród dzieci i młodzieży postawy ekologiczne. Akcja „Sprzątania Świata”  w naszej szkole przeprowadzona była w terminie 19-25 września 2019r.
W tym czasie, w sąsiedztwie szkoły i boiska sportowego zebrano około 30 worków śmieci. W ramach Akcji, na terenie szkoły ogłoszono również zbiórkę plastikowych nakrętek, zużytych baterii oraz makulatury. O trwającej Akcji przypominały też plakaty i hasła promujące „Sprzątanie Świata”, przygotowane przez każdą klasę na godzinie wychowawczej. Hasła zachęcające do segregacji odpadów, nasi uczniowie prezentowali również  na Pikniku Naukowym, który odbył się dnia 20 września na Bulwarach w Rzeszowie.