Kuratorium Oświaty w każdym roku szkolnym organizuje konkursy dla uczniów zainteresowanych poszczególnymi przedmiotami.

Każdy  konkurs jest trzyetapowy:

a/etap szkolny,

b/ rejonowy,

c/wojewódzki.

Jest o co walczyć , gdyż laureaci są zwolnieni z egzaminu z danego przedmiotu, co jest równoznaczne z maksymalną liczbą punktów oraz oceną celującą.

W bieżącym roku uczniowie naszej szkoły brali udział w etapie szkolnym z wielu przedmiotów. Dwie uczennice klasy ósmej – Kinga Grata i Agata Żywiec zakwalifikowały się do etapu rejonowego  z języka polskiego. Konkurencja była ogromna, gdyż w etapie szkolnym w całym województwie wzięło udział około 11 tysięcy uczniów, a do etapu rejonowego zakwalifikowało się 206 uczestników.

W listopadzie odbył się etap rejonowy i nasze uczennice wspaniale reprezentowały szkołę. Obie uczennice zdobyły bardzo dużą liczbę punktów. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowała się Agata Żywiec.

Gratulujemy dziewczętom i trzymamy kciuki za Agatę.

Połamania pióra!