Sukcesy naszych uczniów  w Gminnym Konkursie Historycznym
„Ocalić od zapomnienia. Moja Mała Ojczyzna”

22.03.2024r. w Zespole Szkół w Łące odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom
Gminnego Konkursu Historycznego pt. „Ocalić od zapomnienia. Moja Mała Ojczyzna”, który został zorganizowany pod patronatem Wójta Gminy Trzebownisko – Pana Lesława Kuźniara.
Konkurs odbywał się w 2 kategoriach wiekowych:
I kategoria dla uczniów klas IV-V SP - praca plastyczna „Pocztówka z mojej miejscowości”.
Uczennica klasy V Amelia Nowak zdobyła II miejsce w konkursie za pracę plastyczną przedstawiającą Pomnik Niepodległości w Łukawcu.

II kategoria dla uczniów klas VI-VIII SP – prezentacja multimedialna „Kapliczki, figury
i krzyże przydrożne – symbol wiary mieszkańców mojej miejscowości”.
Uczeń klasy VII Radosław Kasiak zdobył I miejsce za prezentację pod tytułem „Szlakiem kapliczek i krzyży przydrożnych w Łukawcu”.
Uczennica klasy VII Natalia Bieniasz zdobyła II miejsce za prezentację pod tytułem „ Ludzie z Bogiem od pokoleń - kapliczki i przydrożne krzyże w Łukawcu”.
Wyróżnienia w konkursie otrzymali uczeń klasy VIB Mateusz Nowak za prezentację pod tytułem „Kapliczki w Łukawcu” i uczeń klasy VII Jan Trojanowski za pracę pod tytułem „ Kapliczki i figury w Łukawcu”.

Dyplomy i nagrody laureaci otrzymali osobiście od Wójta Gminy Trzebownisko - Pana Lesława Kuźniara i Dyrektor Zespołu Szkół w Łące - Pani Zofii Pasierb. W uroczystości uczestniczył również Dyrektor Centrum Oświaty Gminy Trzebownisko - Pan  Grzegorz Paczocha.
Uczniów do konkursu przygotowała Pani Ewa Maślanka – nauczyciel historii.
Gratulujemy wszystkim laureatom!