Z okazji Światowego Dnia Recyklingu obchodzonego 18 marca, klasy 4a, 4b, 7, 8a i 8b uczestniczyły w zajęciach warsztatowych prowadzonych przez Panią Katarzynę Urban, w ramach projektu ekologicznego Be.Eco. Na zajęciach omawiano zasady właściwej segregacji odpadów oraz powtórnego ich wykorzystania w procesie Recyklingu. Zdobytą wiedzę uczniowie mogli wykorzystać w sposób praktyczny, segregując różne odpady, biorąc udział w przygotowanym teście wiedzy Kahoot oraz proponując wprowadzenie w codziennym życiu działań mających na celu ograniczenie ilości produkowanych odpadów.

Przeciętny Polak wytwarza rocznie ponad 300 kg odpadów komunalnych. Mamy więc nadzieję, że wiedzę zdobytą na zajęciach, uczniowie będą wykorzystywać na co dzień.