W bieżącym roku Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień przypada na 21 listopada.
Dzień ten został ustanowiony w 1973 roku w Stanach Zjednoczonych, jako wezwanie do szerzenia pokoju. Pomysł natychmiast zyskał wielu zwolenników.
Dziś World Hello Day obchodzony jest w ponad 180 krajach. Polska do zabawy przyłączyła się w 2006 roku. Pierwszym polskim miastem, które zapoczątkowało celebrację Światowego Dnia Życzliwości, był Wrocław.

W tym Dniu, na całym świecie organizowane są koncerty, akcje charytatywne oraz festyny. Głównym celem Dnia Życzliwości jest zachęcanie do czynienia dobrych uczynków oraz promowanie życzliwości, jak najlepszej formy kontaktu międzyludzkiego.

W jaki sposób można świętować ten Dzień?
Życzliwość to nie tylko wielkie czyny, ale także drobne gesty, które świadczą o pozytywnych emocjach – to choćby pamięć o bliskich osobach, troska o siebie i innych, okazywanie sympatii nawet w trudnych momentach życia.
Pamiętajmy więc - zawsze warto być życzliwym. To właśnie proste gesty, zwykłe miłe słowa mogą odmienić czyjś dzień. Niewymuszona uprzejmość czasami może zdziałać więcej, niż wielki, ale nieszczery gest.

W naszej szkole również organizujemy różne akcje promujące życzliwość. W tym roku koordynatorkami akcji są Panie: Agata Plizga i Dorota Pudło. Uczniowie włączeni zostaną do następujących działań:
1) ,,Nasza szkoła jest radosna !!!’’ – 21 – go listopada (poniedziałek) uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły przychodzą ubrani na żółto, bądź posiadają żółte akcenty ubioru – bo żółty – to kolor radości i optymizmu;
2) ,,Cichy -  życzliwy przyjaciel’’ – akcja organizowana jest podczas lekcji z wychowawcami w tygodniu poprzedzającym Dzień Życzliwości. Polega na tym, że każdy uczeń losuje imię i nazwisko kolegi/koleżanki z klasy, któremu/której stara się dyskretnie w dniu 21 listopada umilić dzień (uściśnięcie dłoni, pomoc w przeniesieniu plecaka, cukierek w plecaku, miły gest/słowo itp.);
3) ,,Skrzynka Życzliwości’’ – atrakcja polega na tym, ze uczniowie przesyłają sympatyczne słowa lub pozdrowienia kierowane do wybranych osób wrzucając je do Skrzynki Życzliwości.
Skrzynka Życzliwości umieszczona będzie na stoliku, obok sekretariatu szkoły w dniach 17 – 21 listopada, natomiast wszystkie kartki zostaną przekazane adresatom w dniu 22 listopada;
4) Podsumowaniem akcji będzie wystawa plakatów stworzonych przez poszczególne klasy wspólnie z wychowawcami w Tygodniu Życzliwości (21 – 25 listopada). Na plakatach należy umieścić hasła/złote myśli propagujące życzliwość. Gotowe prace zaprezentowane zostaną na szkolnym korytarzu.

A więc – do dzieła!!!!   Życzymy wszystkim miłej zabawy i udanego Dnia Życzliwości!!