Święty Jan Paweł II dla nas Polaków jest wyjątkową osobą, ale nie tylko dla nas, charyzmat jego osobowości jest tak wielki że trafia on do wielu ludzi z najbardziej odległych zakątków świata, żyjących w różnej kulturze czy wyznaniu. Jego pontyfikat był niezwykły ponieważ wprowadził wiele zmian które nastąpiły w kościele.
Pragnąć upamiętnić tak wielkiego Polaka, w naszej szkole 23 października 2019 roku odbyła się uroczysta akademia, w czasie której nasi uczniowie przybliżyli postać świętego, a my mieliśmy możliwość usłyszenia wielu słów, homilii, wierszy, modlitw napisanych i wypowiedzianych przez samego papieża.
W akademii uczestniczyła Dyrekcja Szkoły pani mgr Małgorzata Kowal, pani mgr Katarzyna Słuja, nauczyciele, cała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście: sołtys wsi Łukawiec pan Mariusz Więcek przewodniczący Parafialnego Zespołu Caritas pani Barbara Płoszaj, pani Janina Chmiel, pan Antoni Chmiel oraz przedstawicielka Rady Rodziców pani Monika Gunia.
Przygotowania akademii podjęli się Elżbieta Kowalska oraz ks. Marek Chorzępa a oprawą muzyczną zajął się pan Tomasz Piwowar.
Przedstawiciele klas IV, V, VI, wzięli udział w quizie wiedzy o Janie Pawle II, przygotowanym i przeprowadzonym przez ks. Marka Chorzępe. Wszyscy uczestnicy wykazali się niezwykłą wiedzą oraz bystrością umysłu. Zwycięzcami zostali:

miejsce I zajął uczeń klasy IV Filip Chyłek,

miejsce II zajął uczeń klasy VI a Marcin Kokoszka,

miejsce III zajął uczeń klasy VI b Grzegorz Rogala.

Po zakończonej akademii, Szkolne Koło Caritas, zaprosiło wszystkich na kremówki a Parafialny Zespół Caritas, przygotował dla wszystkich uczniów poczęstunek. Żywimy ogromną nadzieję, że tak miłych chwil w naszej szkole będzie jeszcze wiele.