Wielki Post to czas gorącej modlitwy i słuchania słowa Bożego.
W przebieg tego okresu wpisane są tradycyjnie rekolekcje szkolne, które są okazja do lepszego poznania Pana Jezusa i pogłębienia wiary w Jego miłość.
W dniach od 21-23 marca odbyły się naszej szkole rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży. Tematem przewodnim spotkania było hasło: „Odnaleźć klucz”. Rekolekcje poprowadziła Siostra Katarzyna Szuba wraz z animatorami. W czasie rekolekcji panowała radosna i przyjazna atmosfera.
Dzieci chętnie uczestniczyły w poszczególnych spotkaniach, a także bardzo aktywie zaangażowały się w wykonanie prac plastycznych. Na zakończenie rekolekcji uczestniczyliśmy w Eucharystii. Był to dla nas bardzo dobry czas, aby zatrzymać się na chwilę, zastanowić się nad swoim życiem oraz lepiej przygotować się do zbliżających Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.