24 lutego uczniowie klasy 8 wzięli udział w siódmej edycji „Orientation Day”, czyli Podkarpackich Targach Edukacyjnych w Rzeszowie. Po raz kolejny zorganizowane one zostały przez Dwujęzyczne Liceum Uniwersyteckie i odbyły się  w auli budynku A0 Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ulicy prof. Pigonia 1.
„Orientation Day” zorganizowany został przede wszystkim dla ósmoklasistów, których w najbliższym czasie czeka niezwykle ważny wybór dalszej drogi kształcenia. Młodzież mogła poznać ofertą edukacyjną ponad 30 podkarpackich placówek: szkół ogólnokształcących, branżowych i techników. Uczniowie poszczególnych szkół obecni na targach chętnie udzielali konkretnych informacji nie tylko o ofercie edukacyjnej ale także o życiu szkoły, realizowanych w niej  projektach i kołach zainteresowań. Informacje zdobyte na targach z pewnością pomogą naszym uczniom podczas dokonywania  wyboru przyszłej drogi kształcenia.
Kolejnym punktem naszego wyjazdu była wizyta w Muzeum Energetyki Podkarpackiej w Rzeszowie. Nasza grupa uczestniczyła w ciekawych zajęciach pt. „Elektromagnetyczne opowiadania”. Interaktywne zajęcia dydaktyczne prowadził znany na Podkarpaciu popularyzator nauki Pan Paweł Pasterz, twórca m.in. interaktywnej tablicy pierwiastków oraz Pani Małgorzata Wilczak, która także jest pasjonatką i popularyzatorką nauki. Uczniowie mogli w atrakcyjny sposób utrwalić wiedzę zdobytą na lekcjach fizyki. Wizyta w muzeum była nauką przez zabawę, a także szansą, by poznać unikatowe pamiątki pokazujące historię regionalnej energetyki. Eksponaty zebrane w rzeszowskim muzeum pozwalają sięgnąć korzeni podkarpackiej energetyki, czyli roku 1909. Zobaczyć można „archaiczny” sprzęt, który kiedyś był codziennym narzędziem pracy energetyków: liczniki Szpotańskiego, amperomierze, watomierze, aparaty monterskie, zegary ze starej elektrowni czy miliamperomierz z 1935 r.
Ostatnim punktem naszej wycieczki była wizyta w pizzeri La Grotta na ulicy 3 Maja i pyszna pizza. Opiekę nad uczniami sprawowali wychowawcy: Lidia Ludorowska, Tomasz Piwowar i Sabina Koszulińska – Chmaj.

Zapraszamy do galerii !!!