W dniu 21.12.2018 r. na zakończenie zajęć lekcyjnych przed przerwą świąteczną dobyło się uroczyste ogólnoszkolne spotkanie wigilijne. Były życzenia ze strony pani dyrektor i księdza, był symboliczny opłatek i czuć się dało klimat zbliżających się świąt. Zanim jednak cała społeczność szkolna udała się do swoich sal na klasowe spotkania, uczniowie mieli możliwość przeżyć atmosferę Bożego Narodzenia poprzez udział w zaprezentowanych przez uczniów klas II i IV „Jasełkach”. Miały one nieco odmienny charakter od tradycyjnych jasełek, w których Józef i Maryja poszukują schronienia, aż w końcu do żłóbka z narodzoną dzieciną przychodzą pasterze, królowie i różne inne osoby, w zależności w jakich klimatach scena jest przedstawiona.
Nasze szkolne  jasełka obfitowały w sporą liczbę diabełków (być może odzwierciedlając cechy niektórych uczniów – interpretację zostawiono widzowi), bowiem narrator ogłosił, że:
„Prawdziwą historię inaczej ujmiemy.
Ze strony nie ziemi, nie nieba lecz piekła pokażemy!
Strzeżcie się piekielne moce, strzeżcie się diablęta,
Cieszcie się dzisiaj chłopcy i dziewczęta.”
Był śmiesznie i strasznie ale i bardzo refleksyjnie, w ciekawy scenariusz inscenizacji wplecione zostały treści patriotyczne nawiązujące do 100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Na koniec chór szklony pod kierownictwem muzycznym p. Tomasza Piwowara wykonał piękną pastorałkę:
„Tylko jedna jest taka noc,
Śpiewać nam się godzi.
Bo na ziemię Pan z Nieba zszedł
Wszystkich ludzi oswobodzić”
W pięknej scenerii ciekawej dekoracji widzowie mogli kolejny raz przeżyć cud tamtej, szczególnej nocy i zanieść swe emocjonalne nastroje wzruszenia i radości do swoich rodzin.
Przedstawienie chyba się podobało, bowiem szkolna grupa teatralna została zaproszona przez księdza proboszcza Marka Chorzępę, by podczas Spotkania Opłatkowego organizowanego przez Parafialny Zespół Caritas i Akcję Katolicką w dniu 13.01. jeszcze raz zaprezentować jasełkowe widowisko na uroczystości środowiskowej. Gromkie brawa po występie świadczyły, że warto było włożyć trud w przygotowanie spektaklu, kiedy radość oglądających daje temu wyraz poprzez owacje.